Warning: Creating default object from empty value in /home/ludek1111/domains/safewordpress.pl/public_html/wp-content/themes/Busby/admin/admin.php on line 366
Zmiana prefiksu tabel bazy danych Wordpress | Zabezpieczanie Wordpress - 1000 sposobów |

#8 – Zmiana prefiksu tabel bazy danych

W tym wpisie znów powracamy do wtyczki Acunetix Secure WordPress, którą opisywałem w poprzednim wpisie. Tym razem zajmiemy się prefiksem tabel w bazie danych.

Zapewne jak wiesz, domyślny prefiks tabel WordPress to „wp_”. Pewnie przy instalacji swojej witryny nie zwróciłeś na to uwagi przez co tysiące innych witryn ma taki sam prefiks tabel. Jest to znaczne ułatwienie dla hackerów. Pokażę Ci teraz jak kilkoma kliknięciami ten prefiks zmienić.

Przechodzimy do naszej wtyczki: Kokpit WordPress -> Secure WP -> Database. Teraz skupiamy się na okienku „Change Databasa prefix”. W okienku wpisujemy swój nowy prefiks – np. „ww_” i klikamy „Start Renaming”. Gdy wszystko pójdzie dobrze, nasza strona nadal będzie działać i nie będzie problemów. Czasami jednak nie zmienia się prefiks w wp-config.php więc należy samemu to zrobić. W tym celu przechodzimy do katalogu głównego naszej strony na serwerze i edytujemy plik „wp-config.php”. Odszukujemy teraz linkiję:

$table_prefix  = 'wp_';

i zmieniamy na nowy prefiks (w naszym wypadku będzie to „ww_”). Ostatecznie będzie to wyglądało tak:

$table_prefix  = 'ww_';

Teraz wszystko zapisujemy i mamy nowy prefiks tabel. Prawda, że proste?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *