Warning: Creating default object from empty value in /home/ludek1111/domains/safewordpress.pl/public_html/wp-content/themes/Busby/admin/admin.php on line 366
#2 – Podstawowe informacje [CZĘŚĆ 2] | Zabezpieczanie Wordpress - 1000 sposobów |

#2 – Podstawowe informacje [CZĘŚĆ 2]

Przed wami kolejna dawka podstawowych informacji dot. zabezpieczeń. W drugiej części zajmę się bardziej samym systemem WordPress.

Wyłącz możliwość rejestracji – umożliwiając rejestracje ułatwiasz dostęp do strony botom i hackerom. Dodatkowo marnujesz swój cenny transfer w ramach serwera. Włączając (na próbę) możliwość rejestracji na swojej stronie zanotowałem 50 rejestracji w ciągu 3 dni. Aby wyłączyć rejestrację przejdź Kokpit WordPress -> Ustawienia -> Ogólne – odznacz teraz opcję „Każdy może się zarejestrować”. Gotowe!

Zainstaluj Akismet – instalując wtyczkę Akismet jesteś chroniony przez zmasowanymi komentarzami. Często takie komentarze zawierają odnośniki do zawirusowanych stron a tego Google nie lubi – w rezultacie osoby przechodzące z wyników Google na twoją stronę mogą otrzymać komunikat o zagrożeniu.

Usuń nieużywane motywy oraz wtyczki – nieużywane wtyczki i motyw często mogą zawierać luki które hackerzy mogą wykorzystać. Dodatkowo takie rzeczy zajmują sporo miejsca na serwerze.

Uporządkuj wtyczki – przejrzyj dokładnie wszystkie swoje wtyczki. Być może są takie których nie używasz? A może zainstalowałeś je i po prostu nie spełniły twoich oczekiwań? Takie wtyczki jak najszybciej wyłącz i usuń.

Nie pobieraj wtyczek z nieznanych źródeł – najbezpieczniej jest pobierać wtyczki z wbudowanego sklepu WordPress. Używając tych pobranych z innych stron jesteśmy narażeni na złośliwy kod w którymś z plików.

Usuń plik readme.html – w pliku readme.html jest zawarta masa informacji, do których nikt nie powinien mieć dostępu – między innymi wersja WordPressa.

Zrobiłeś wszystkie powyższe kroki? W takim razie przejdź to trzeciego sposobu.

 

One Response to #2 – Podstawowe informacje [CZĘŚĆ 2]

  1. Ciekawe wskazówki, które chętnie wykorzystuje jako właściciel agencji reklamowej CopywriterExpert. Cieszę się, że tutaj trafiłem. Pozwoli to mi dalej się rozwijać w branży Copywritingu i Pozycjonowania stron www. Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *