Warning: Creating default object from empty value in /home/ludek1111/domains/safewordpress.pl/public_html/wp-content/themes/Busby/admin/admin.php on line 366
#1 - Podstawowe informacje [CZĘŚĆ 1] | Zabezpieczanie Wordpress - 1000 sposobów |

#1 – Podstawowe informacje [CZĘŚĆ 1]

Miałem tego nie pisać, ponieważ sądziłem, że większość z Was posiada takie informacje. Pomyślałem jednak, że na tym blogu będzie wiedza od A do Z więc musiałem to napisać. Przed wami podstawowe informacje dot. bezpieczeństwa.

Trudne hasło – pamiętaj o trudnym haśle nie tylko do panelu WordPress ale także do bazy danych, panelu serwera i innych narzędzi. Hasła powinny być zupełnie inne. Pamiętaj również o trudności hasła – musi ono zawierać małe litery, duże litery, cyfry oraz znaki specjalne.

Aktualizowanie WordPress’a, wtyczek i motywów – aktualne wersje motywów i wtyczek zapewnią Ci zwiększoną odporność na ataki przez luki w plikach.

Antywirus w komputerze – skup się również na ochronie swoich urządzeń. Zaopatrz się w odpowiedni pakiet Antywirusowy dla swojego komputera, tableta oraz telefonu. Rób również pełne skanowania swojego komputera co jakiś czas. I tutaj mam dla Ciebie mały TIP: gdy skanujesz komputer, zaplanuj skanowanie przy rozruchu (skanowanie przed włączeniem się komputera). Skuteczność takiego skanowania jest dużo większa.

Przeglądarka – korzystaj tylko i wyłącznie ze znanych i aktualnych przeglądarek. Osobiście polecam Ci Operę, Mozille Firefox, Google Chrome oraz Internet Exploler (tylko w najnowszych wersjach). Unikaj funkcji zapamiętywania hasła, ponieważ to może jedynie zaszkodzić.

Aktualizuj programy – na bieżąco aktualizuj takie programy jak Adobe Flash, Java, aktualizacje Windows Update, sterowniki itp.

W drugiej części znajdziecie bardziej zaawansowane, choć nadal podstawowe porady. Powiem więcej o zabezpieczaniu samego WordPressa. Zapraszam.

2 Responses to #1 – Podstawowe informacje [CZĘŚĆ 1]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *